Centrum Rehabilitacji Novamed
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci
Terapia falami uderzeniowymi

Terapia falami uderzeniowymi

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w bolące miejsce. Dzięki nim następują procesy leczenia i regeneracji. Terapia falami uderzeniowymi często stosowana jest w medycynie estetycznej do redukcji cellulitu, zespołu ciężkich nóg, w zapobieganiu powstawania żylaków. Terapia ta korzystnie wpływa na odżywienie, regenerację skóry i mięśni. Więcej »

Elektroterapia

Elektroterapia

Elektrolecznictwo jest działem fizykoterapii, w którym do celów leczniczych stosuje się bodźce elektryczne. Elektroterapia wykorzystuje działanie biologiczne prądu elektrycznego, który może m. in.: pobudzać nerwy i mięśnie, uśmierzać ból, intensyfikować procesy przemiany materii czy przyspieszać regenerację tkanek. Więcej »

Terapia ultradźwiękami

Terapia ultradźwiękami

Ultradźwiękami nazywa się drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej od granicy słyszalności ucha ludzkiego. W celach leczniczych stosuje się częstotliwości od 800 do 3000 kHz. Efekty stosowania ultradźwięków to: działanie przeciwbólowe, zmniejszenie napięcia mięśni, rozszerzenie naczyń krwionośnych, hamowanie procesów zapalnych, resorpcja obrzęków. Więcej »

Magnetoterapia

Magnetoterapia

Terapia przy użyciu pola magnetycznego jest w pełni bezpiecznym i skutecznym sposobem na wiele dolegliwości. Magnetoterapia ma zastosowanie w leczeniu schorzeń ortopedycznych, neurologicznych, chorobach układu krążenia. Może być głównym elementem planu leczniczego lub też uzupełnieniem poprawiającym inne stosowane metody. Więcej »

Diatermia krótkofalowa

Diatermia krótkofalowa

Zabieg polegający na przegrzaniu tkanek pod wpływem pola elektrycznego lub pola magnetycznego wielkiej częstotliwości. Daje korzystne wyniki leczenia we wszystkich schorzeniach, w których celowe jest stosowanie ciepła. Więcej »

Laseroterapia

Laseroterapia

Promienie lasera doprowadzają energię do tkanek położonych aż do kilku centymetrów od powierzchni skóry i działają: przeciwbólowo i przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, poprawiają ukrwienie tkanek i ich odżywienie, pobudzają regenerację komórek i naczyń krwionośnych, zwiększają utlenowanie krwi, pobudzają syntezę białek, pobudzają i wzmacniają układ immunologiczny. Więcej »

Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa

Celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych. Krioterapia działa głównie przeciwbólowo i przekrwiennie. Pod wpływem działania niskich temperatur naczynia krwionośne powierzchowne zmniejszają swoją średnicę, jednocześnie swoją średnicę zwiększają naczynia krwionośne głębokie. Dzięki temu mechanizmowi uzyskujemy przekrwienie struktur głęboko ułożonych. Więcej »

Masaż

Masaż

Masażem nazywamy zespół różnego rodzaju zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy, a także pośrednio na układy krążenia, nerwowy oraz na narządy wewnętrzne. Więcej »

Hydroterapia

Hydroterapia

Kąpiele wirowe to jedna z metod masażu podwodnego kończyn. Hydroterapia jest wykonywana w specjalnych wannach z urządzeniem powodującym ruch wirowy wody. Zabieg wykonywany jest przez 20-30 minut w wodzie o temperaturze około 36 stopni Celsjusza lub nawet nieco niższej, tj. 35 stopni Celsjusza. Więcej »

Sala do kinezyterapii

Sala do kinezyterapii

Kinezyterapia to leczenie ruchem. Prowadzone zajęcia mają na celu, w zależności od diagnozy, utrzymanie lub przywrócenie pełnego zakresu ruchomości w stawach, zapobieganie deformacjom, zmniejszanie zastoju żylnego, zachowanie czucia i pamięci ruchowej w przypadku porażeń, zapobieganie zanikom mięśniowym, wzmacnianie mięśni. Więcej »

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w oddziale dziennym

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w oddziale dziennym

To kompleksowa fizjoterapia narządu ruchu, szczególnie ze wskazań ortopedycznych (po urazach, przebytych operacjach lub przewlekle chorych), a także wskazań neurologicznych, reumatologicznych, onkologicznych i pulmonologicznych. Rehabilitacja w oddziale dziennym trwa od trzech do sześciu tygodni, średnio po pięć zabiegów dziennie. W uzasadnionych przypadkach, czas trwania rehabilitacji może zostać przedłużony. Więcej »

Rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w oddziale dziennym

Rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w oddziale dziennym

To wielospecjalistyczna, kompleksowa rehabilitacja dzieci zagrożonych nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym oraz dzieci o zaburzonym rozwoju psychomotorycznym. Czas trwania rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego wynosi do 120 dni w roku kalendarzowym, z możliwością przedłużenia. Więcej »

Laserowe zamykanie naczynek i depilacja

Laserowe zamykanie naczynek i depilacja

Zabiegi wykonuje przeszkolona przez firmę FOTONA do obsługi lasera oraz do wykonywania zabiegów laseroterapii mgr fizjoterapii - Małgorzata Ronkiewicz. Więcej »